این مقاله توسط مهندس مومنی تالیف شده و پیوسته در حال بروزرسانی میباشد.. توجه : بر اساس لیست وزارت بهداشت رشته های پزشکی و دندانپزشکی  دانشگاهای کشور گرجستان تایید نمیباشند!! دانشگاه دولتی پزشکی تفلیس  – Tbilisi State Medical University : این دانشگاه با داشتن بیش از 6000 نفر دانشجوی بومی و خارجی جزو مهمترین دانشگاه پزشکی گرجستان و منطقه قفقاز محسوب می شود . این دانشگاه در خیابان واژاپشاولا که یکی از خیابان های اصلی و مهم تفلیس محسوب می شود واقع گردیده است.بیش از نیمی از دانشجویان دانشکده پزشکی گرجستان و شهر تفلیس را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند. تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی میباشد این دانشگاه دوره های پزشکی عمومی (6 ساله) دندانپزشکی (5 ساله) لیسانس داروسازی (4 ساله) پرستاری (4 ساله ) ارایه میدهد. البته علاوه بر پزشکی عمومی مرسوم پزشکی با استانداردهای کشور امریکا نیز ارایه میشود. دانشگاه جورجیا دانشگاه گرجستان (جورجیا) یکی از موسسات آموزشی خصوصی  در شهر تفلیس گرجستان می باشد و از کیفیت بالایی برخوردار است... این دانشگاه نزدیک به ۱۲ متر مربع فضای آموزشی به ازای هر دانشجو و یک مدرس (مربی یا استاد) برای هر ۱۰ نفر دانشجو داشته و دارای نرخ ۹۰% اشتغال پس از فراغت از تحصیل می باشد که با توجه به اقتصاد غیر صنعتی گرجستان دستاورد فوق العاده ای محسوب می شود. اعتبار مدارک مدارک تحصیلی دانشگاه های گرجستان اخیرا در وزارت علوم ایران مورد تایید قرار گرفته است (برای رشته های غیرپزشکی) ولی بهرحال مهمترین مزیت دانشگاه های گرجستان مدرک مورد تایید برای دانشگاههای کشورهای تراز اول اروپا می باشد. اخذ گواهینامه های استاندارد کیفی انگلیس، آلمان، اسکاندیناوی و ایالات متحده و سیستم یکپارچه مبتنی بر فن آوری اطلاعات و سختگیری در منابع و مقالات علمی از جمله موارد ضمانت این کیفیت می باشند. امنیت کشور گرجستان یکی از امن ترین کشورهای دنیا بوده و پلیس و سیستم سیاسی سالم و شفافی دارد. کار دانشجویی همراه با کارت اقامت تحصیلی اجازه کار نیز به متقاضیان داده می شود. پیش نیاز بسته به رشته های مختلف پیشنیاز های متفاوتی مورد نیاز است.مثلا برای پزشکی داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی الزامی بوده و معدل هر کدام از مقاطغع نباید کمتر از 14 باشد.در مورد سایر رشته ها ی فنی مهندسی و رشته های علوم انسانی داشتن دیپلم کفایت میکند. زبان تدریس در گرجستان به هردو زبان انگلیسی و گرجی امکان پذیر است. البته زبان تحصیل بسته به رشته بوده و در همه رشته ها تدریس انگلیسی وجود ندارد. با ورود متقاضی به دانشگاه در ابتدا از وی مصاحبه ای جهت تعیین سطح زبان صورت میپذیرد و درصورتی سطح متقاضی از حد لازم کمتر باشد باید در دوره ای 6 الی 9 ماهه به تقویت زبان پرداخته و سپس وارد کورس اصلی دانشگاه شود

پذیرش در گرجستان  بدون نیاز به مدرک آیلتس و تافل میباشد

هزینه ها هزینه زندگی و تحصیل در گرجستان ، نسبت به کل اروپا پایین و مقرون به صرفه می باشد. ملک برای خرید و اجاره از تهران ارزانتر و قیمتهای غذا و خورد و خوراک از تمام اروپا مناسب تر میباشد. خوابگاه + هزینه ماهیانه  : 250 دلار در ضمن امکان استفاده از اینترنت نامحدود و کتابخانه و لابراتوار و نظایر آنها (همگی رایگان) فراهم شده است. هزینه دوره های لیسانس: زبان شناسی ۳۰۰۰ $ سالیانه مدیریت، اقتصاد، حسابداری ۴۰۰۰ $ پرستاری ۳۵۰۰ دلار داروسازی ۴۰۰۰ $ مهندسی الکترونیک، IT ، کامپیوتر، عمران و مکانیک ۴۰۰۰ دلار هزینه دوره های فوق لیسانس: فوق_لیسانس :  ۴۰۰۰ دلار مدیریت اجرایی:  ۴۰۰۰ دلار مدیریت آموزشی:  ۴۰۰۰ دلار حقوق تجارت بین الملل:  ۴۰۰۰ دلار هزینه دوره های دکترای حرفه ای: دندانپزشکی ۴۸۰۰ دلار Dentistry (پنج ساله) پزشکی عمومی ۵۵۰۰ دلار . (شش سال)    

تماس بگیرید: تهران

02188723777 02188726561

شیراز

07136292429

07136476676 ۰۹۱۷۸۸۸۵۰۸۰ ۰۹۱۷۲۴۸۹۰۲۶ ۰۹۱۷۲۴۸۹۰۲۵

 
این مقاله توسط مهندس مومنی تالیف شده و پیوسته در حال بروزرسانی میباشد..

توجه : بر اساس لیست وزارت بهداشت رشته های پزشکی و دندانپزشکی  دانشگاهای کشور گرجستان تایید نمیباشند!!

دانشگاه دولتی پزشکی تفلیس  – Tbilisi State Medical University :

این دانشگاه با داشتن بیش از ۶۰۰۰ نفر دانشجوی بومی و خارجی جزو مهمترین دانشگاه پزشکی گرجستان و منطقه قفقاز محسوب می شود . این دانشگاه در خیابان واژاپشاولا که یکی از خیابان های اصلی و مهم تفلیس محسوب می شود واقع گردیده است.بیش از نیمی از دانشجویان دانشکده پزشکی گرجستان و شهر تفلیس را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند.

تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی میباشد

این دانشگاه دوره های پزشکی عمومی (۶ ساله) دندانپزشکی (۵ ساله) لیسانس داروسازی (۴ ساله) پرستاری (۴ ساله ) ارایه میدهد. البته علاوه بر پزشکی عمومی مرسوم پزشکی با استانداردهای کشور امریکا نیز ارایه میشود.

دانشگاه جورجیا

دانشگاه گرجستان (جورجیا) یکی از موسسات آموزشی خصوصی  در شهر تفلیس گرجستان می باشد و از کیفیت بالایی برخوردار است… این دانشگاه نزدیک به ۱۲ متر مربع فضای آموزشی به ازای هر دانشجو و یک مدرس (مربی یا استاد) برای هر ۱۰ نفر دانشجو داشته و دارای نرخ ۹۰% اشتغال پس از فراغت از تحصیل می باشد که با توجه به اقتصاد غیر صنعتی گرجستان دستاورد فوق العاده ای محسوب می شود.

اعتبار مدارک

مدارک تحصیلی دانشگاه های گرجستان اخیرا در وزارت علوم ایران مورد تایید قرار گرفته است (برای رشته های غیرپزشکی) ولی بهرحال مهمترین مزیت دانشگاه های گرجستان مدرک مورد تایید برای دانشگاههای کشورهای تراز اول اروپا می باشد. اخذ گواهینامه های استاندارد کیفی انگلیس، آلمان، اسکاندیناوی و ایالات متحده و سیستم یکپارچه مبتنی بر فن آوری اطلاعات و سختگیری در منابع و مقالات علمی از جمله موارد ضمانت این کیفیت می باشند.

امنیت

کشور گرجستان یکی از امن ترین کشورهای دنیا بوده و پلیس و سیستم سیاسی سالم و شفافی دارد.

کار دانشجویی

همراه با کارت اقامت تحصیلی اجازه کار نیز به متقاضیان داده می شود.

پیش نیاز

بسته به رشته های مختلف پیشنیاز های متفاوتی مورد نیاز است.مثلا برای پزشکی داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی الزامی بوده و معدل هر کدام از مقاطغع نباید کمتر از ۱۴ باشد.در مورد سایر رشته ها ی فنی مهندسی و رشته های علوم انسانی داشتن دیپلم کفایت میکند.

زبان

تدریس در گرجستان به هردو زبان انگلیسی و گرجی امکان پذیر است. البته زبان تحصیل بسته به رشته بوده و در همه رشته ها تدریس انگلیسی وجود ندارد.

با ورود متقاضی به دانشگاه در ابتدا از وی مصاحبه ای جهت تعیین سطح زبان صورت میپذیرد و درصورتی سطح متقاضی از حد لازم کمتر باشد باید در دوره ای ۶ الی ۹ ماهه به تقویت زبان پرداخته و سپس وارد کورس اصلی دانشگاه شود

پذیرش در گرجستان  بدون نیاز به مدرک آیلتس و تافل میباشد

هزینه ها
هزینه زندگی و تحصیل در گرجستان ، نسبت به کل اروپا پایین و مقرون به صرفه می باشد. ملک برای خرید و اجاره از تهران ارزانتر و قیمتهای غذا و خورد و خوراک از تمام اروپا مناسب تر میباشد.

خوابگاه + هزینه ماهیانه  : ۲۵۰ دلار

در ضمن امکان استفاده از اینترنت نامحدود و کتابخانه و لابراتوار و نظایر آنها (همگی رایگان) فراهم شده است.

هزینه دوره های لیسانس:
زبان شناسی ۳۰۰۰ $ سالیانه
مدیریت، اقتصاد، حسابداری ۴۰۰۰ $
پرستاری ۳۵۰۰ دلار
داروسازی ۴۰۰۰ $
مهندسی الکترونیک، IT ، کامپیوتر، عمران و مکانیک ۴۰۰۰ دلار

هزینه دوره های فوق لیسانس:

فوق_لیسانس :  ۴۰۰۰ دلار
مدیریت اجرایی:  ۴۰۰۰ دلار
مدیریت آموزشی:  ۴۰۰۰ دلار
حقوق تجارت بین الملل:  ۴۰۰۰ دلار

هزینه دوره های دکترای حرفه ای:
دندانپزشکی ۴۸۰۰ دلار Dentistry (پنج ساله)

پزشکی عمومی ۵۵۰۰ دلار . (شش سال)

 

 

تماس بگیرید:
تهران

۰۲۱۸۸۷۲۳۷۷۷
۰۲۱۸۸۷۲۶۵۶۱

شیراز

۰۷۱۳۶۲۹۲۴۲۹

۰۷۱۳۶۴۷۶۶۷۶
۰۹۱۷۸۸۸۵۰۸۰
۰۹۱۷۲۴۸۹۰۲۶
۰۹۱۷۲۴۸۹۰۲۵