تحصیل پزشکی دندانپزشکی داروسازی در روسیه

این مقاله توسط مهندس مومنی تالیف شده و پیوسته در حال بروز رسانی میباشد..
مقدمه: دانشگاه های واجد شرایط تحصیل در رشته های پزشکی دندانپزشکی و داروسازی بر اساس آخرین لیست منتشر شده از طرف وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران (لیست 2018-2019):
1-دانشگاه لومونوسوف
2-دانشگاه نووسیبرسک (مشاهده مقاله کامل)
3-دانشگاه پاولوف در سنت پطرزبورگ (مشاهده مقاله کامل)
4-دانشگاه سچینوا (مشاهده مقاله کامل)
5-دانشگاه  سماچکو (مشاهده مقاله کامل)
6-دانشگاه فیدروف
در ادامه مقاله به تفصیل درمورد این دانشگاه ها و شرایط ورود به ان توضیحات ارایه خواهد شد قبل از ان چند اطلاعیه مهم
اطلاعیه 7 بهمن 96 (موسسات فاقد مجوز!!!هشدار!!!)
طی تحقیقات میدانی و گزارش های ارسال شده به مجموعه آموزشی گاما مشخص شد تعداد زیادی گروه اعزام دانشجو بدون داشتن مجوز ها و صلاحیت های لازم اقدام به جذب دانشجویان نموده که تبعات ان را در حال حاضر در کشور روسیه همگان مشاهده میکنند.
تبعاتی چون اجتماع دانشجویان در یک دانشگاه خاص بدون در نظر گرفتن ظرفیت آن ، اقدام برای دانشگاهای غیر تایید با امید های واهی مبنی بر اینکه بزودی تایید خواهند شد ، دریافت مبالغی هنگفت در طی فرایند پذیرش و حتی پس از ان با عناوین مختلف ، تهدید دانشجویان برای پرداخت رشوه جهت قبولی در درس ها و دها مورد دیگر...
متقاضیان گرامی جهت جلو گیری از ادامه فعالیت چنین افرادی به چند نکته توجه فرمایند:
1- ابتدا اطمینان حاصل کنید که موسسه مورد نظر دارای مجوز بوده و دانشگاه مورد تقاضا تایید یکی از نهادهای علمی کشور یعنی وزارت بهداشت و یا وزارت علوم باشد
نکته:در رابطه با کشور روسیه فقط 9 موسسه مجوز دار و فعال در حال فعالیت میباشند و همگی این موسسات در شهر تهران واقع هستند.پس امکان قرارداد پذیرش تحصیلی کشور روسیه در هیچ شهر و استانی جز تهران فاقد صلاحیت قانونی میباشد. بطور مثال موسسه آرین سیستم مانا یکی از بهترین و خوش سابقه ترین موسسات مجاز تحصیل در کشور روسیه میباشد .
2- سپس با حضور در محل موسسه مجوز دار نسبت به عقد قرارداد رسمی زیر نظر وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران اقدام  و هزینه ها را طبق مبالغ تعیین شده توسط وزارت علوم پرداخت نمایید.
3- در صورت مشاهده هر گونه فعالیت غیر قانونی و یا داشتن شکایت مراتب را به کارگروه نظارت بر عملکرد موسسات از معاونت  بورس و امور دانشجویان وزارت علوم واقع در  تهران  میدان فردوسی،خیابان شهیدموسوی (فرصت سابق) پلاک 2 اطلاع دهید
4.در کانال رسمی گاما عضو شوید تا در جریان تمام تغییرات وزارت بهداشت ، سفارت ، صندلی های در دسترس پزشکی و قوانین روز تحصیل در خارج قرار گیرید .
عضویت در تلگرام گاما : https://t.me/gamafars
1-دانشگاه نووسیبرسک

دانشگاه نووسیبرسک بر اساس رتبه بندی QS در رتبه 291 جهان قرار گرفته و از معتبرترین دانشگاه های کشور روسیه محسوب میشود.
موقعیت جغرافیایی شهر نووسبیرسک در منطقه سیبری از کشور روسیه و با فاصله ۳۴۰۰ کیلومتری از پایتخت (مسکو) قرار گرفته و پرواز مستقیم از مسکو در این مسیر ۳ ساعت و نیم طول خواهد کشید. البته لازم به ذکر است که فقط رشته پزشکی در این دانشگاه  ارائه شده  و فاقد  رشته های دندانپزشکی و داروسازیست.
** رشته پزشکی به هر دوزبان روسی و انگلیسی ارایه میشود.
**برای تحصیل به زبان انگلیسی  متقاضی میباست در آزمون ورودی شرکت نماید (شیمی و زیست به زبان انگلیسی) و جهت تحصیل به زبان روسی گذراندن پادفک الزامیست
هزینه ها :
شهریه دوره پادفک : 4500 دلار در سال
شهریه دوره پزشکی : 6500 دلار در سال
هزینه ماهیانه زندگی : ۴۰۰ دلار
هزینه خوابگاه در ماه:40 دلار
مشاهده اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه نووسیبرسک...
2-دانشگاه پاولوف سنت پطرزبورگ
ظرفیت پادفك دانشگاه (كالج):
كالج دانشگاه پاولوف يكي از بهترين و با كيفيت ترين كالج هاي كشور روسيه ميباشد ظرفيت كالج دانشگاه محدود به ۱۰۰ نفر ظرفیت عادی و ۲۰ نفر بورس ميباشد و به همين جهت سریعا تكميل ميشود.
ظرفیت دانشگاه به زبان روسی:
ظرفیت دانشگاه پاولوف در رشته های مختلف به زبان روسی به دو  گروه تقسیم میشود
۱-ظرفیت عادی : برای پزشکی ۵۳ نفر و  دانپزشکی ۳۲ نفر
۲-ظرفیت بورس( تحصیل رایگان) : برای پزشکی ۲۵ نفر و ۷ نفر دندانپزشکی . لازم به ذکر است دریافت این ظرفیت وابسته به سوابق تحصیلی فرد و معدل دیپلم، سطح زبان و سطح علمی در دوره کالج به متقاضیان اعطا میگردد.
ظرفیت دانشگاه به زبان انگلیسی:
پزشکی : ۳۰نفر
خوابگاه دانشگاه:
خوابگاه در بهترين موقعيت نسبت به دانشگاه قرار دارد و از لحاظ امكاناتي وامنيتي نيز در سطح بالايي ميباشد .مسافت خوابگاه تا دانشگاه چند قدم بيشتر نميباشد.
هزينه هاي دانشگاه پاولوف :
توجه : این اعداد و رقم ها مربوط به پذیرش قبلی بوده و ممکن است برای سال تحصیلی جدیدی رشدی ۲۰ درصدی داشته باشد
پزشكي به زبان روسي سالانه: ٥٣٠٠ دلار
پزشكي به زبان انگليسي سالانه: ٥٥٠٠ دلار
دندان به زبان روسي سالانه: ٥٥٠٠ دلار
هزينه پادفك سالانه: ٢٥٠٠ دلار
هزينه خوابگاه سالانه: ١٠٠٠ دلار
هزينه بيمه سالانه: ٢٠٠ دلار
ادامه مطلب پاولوف..
3-دانشگاه سماچکو
سماشکو دانشگاه تخصصى دندانپزشکى است,میتوان گفت با تحصیل در این دانشگاه  بهترین دانشگاه را براى تحصیل دندان پزشکى در روسیه انتخاب کرده اید،درعین حال که شهریه بالایى پرداخت نمى کنید خصوصا در مورد پادفک این دانشگاه که بسیار ارزان ودر عین حال از لحاظ اموزشى بسیار سطح اموزشى خوبى داره.
زبان:  هر دو دوره کالج و کورس اصلی به زبان های انگلیسی و روسی ارایه میشود
هزینه کالج: شهریه دوره پادفک سماشکو ۴۰۰۰ دلار
هزینه دانشگاه :   شهریه دندانپزشکى سماشكو ۸۵۰۰ دلار
توجه :در این دانشگاه برای دانشجویان خارجی دروس به زبان روسی , ارائه میشود از دانشگاه هاى سخت گیر در طول تحصیل بوده  به این صورت که فارغ التحصیلان این رشته همگى دندان پزشکان کار کشته اى خواهند بود.
خوابگاه دانشگاه:
شامل سه ساختمان خوابگاه ميباشد، و از لحاظ امكانات داراي سطح بالايي قرار دارد
مسافت خوابگاها تا دانشگاه بيش تر از ٣٠ دقيقه نميباشد.
قيمت خوابگاه ماهانه: ۵۰ دلار ميباشد
ادامه مطلب سماچکو...

بخش دوم : اطلاعات کلی تحصیل در روسیه*مدرک زبان:
جهت تحصیل در کشور روسیه بطور کلی نیازی به داشتن مدرک زبان نمیباشد ولی عموما دانشگاه ها یک دوره یک ساله  را برای دانشجویان خارجی برگزار نموده و در آن به  آموزش زبان روسی میپردازند. تبصره : البته فقط دانشگاه کازان کورس انگلیسی خود را با پیش شرط مدرک زبان ایلتس 6 ارایه میدهد

امکان تحصیل به زبان های انگلیسی و روسی در دانشگاه های روسیه  امکانپذیر بوده هرچند بر اساس برداشت های آموزشی کیفیت تحصیل به زبان روسی بالاتر از تحصیل در دانشکده های انگلیسی زبان میباشد.
*دوره پادفک (کالج یکساله): 
دوره یک ساله قبل از ورود به رشته های پزشکی دندانپزشکی و داروسازی در کشورهای روس زبان که شامل آموزش  درس های زیست و شیمی به زبان روسی میباشد. دریافت اطلاعات بیشتر
*ارزشیابی مدرک در ایران:
 دانشگاه های روسیه از نظر وزارت بهداشت ایران مشروط بوده و داشتن حداقل  معدل های  دیپلم و پیش دانشگاهی  تعریف شده در وزارت بهداشت  جهت ارزشیابی تحصیلی مدرک فارغ التحصیلان الزامیست.
*ویزای روسیه:
روابط سیاسی بسیار خوب میان ایران و روسیه ، موضوع اخذ ویزا که یکی از مهمترین موضوعات در زمینه پذیرش تحصیلی میباشد را بسیار ساده نموده.تا جایی که بحث ویزای روسیه برای ایرانیان در حال برداشته شدن میباشد.

موسسه گاما( دپارتمان روسی جنوب) به عنوان یک مجموعه آموزشی فرهنگی زیر نظر وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران و با نام ثبت شده آرین سیستم مانا  اقدام به اخذ پذیرش  دانشگاه های کشور روسیه  مینماید. نگرانی بزرگ گاما دریافت و توزیع دقیقترین اطلاعات مورد نیاز متقاضیان تحصیل در اوکراین و روسیه خواهد بود.

تماس بگیرید: تهران

02188723777 02188726561

شیراز

07136292429

07136476676 ۰۹۱۷۸۸۸۵۰۸۰ ۰۹۱۷۲۴۸۹۰۲۶ ۰۹۱۷۲۴۸۹۰۲۵

زینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در روسیه تحصیل رایگان در روسیه شرایط بورسیه تحصیلی در روسیه موسسه اعزام دانشجو به روسیه تحصیل در روسیه خامنه ای دانشگاه های روسیه دانشگاه دوستی ملل روسیه هزینه تحصیل دندانپزشکی در بلاروس هزینه تحصیل در مسکو  تحصیل رایگان در روسیه   انستيتو دندانپزشكي مسكو   دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ  موسسه اعزام دانشجو به روسیه   هزینه تحصیل دندانپزشکی در بلاروس   شرایط بورسیه تحصیلی در روسیه